10 - 12. 08. 2012  FORT  BENNING  2012 - Welcome to HELL

Zde jsou uvedeny informace týkající se výše uvedené akce.

 

F O R T   B E N N I N G   2012    Welcome to HELL

 

Tradice se stále drží a náš AS klub se účastnil akce jihlavských bojovníků s názvem FORT BENNING - Welcome to HELL - již 11 ročník. Naše účast počítaje i rok 2012 je již šestá v nepřetržité sérii za sebou. Jednalo se o stejná pravidla jako každý rok. A tady je dvakrát debriefing - PRVNÍ od Jerryho  a DRUHÝ od Sokeho.

       

J E R R Y

Debriefing Fort Benning XI. Welcome to HELL
Páteční den rozepisovat nebudu, na akci vyrazilo 11 lidí, rozdělení proběhlo na družstvo: David, Ričí, Soke, Šéba, Tomáš M., Jerry a družstvo: Tomáš Š., Tomáš S., Whimkey, Pavel, Patrik… VD byli Jerry a Tomáš Š., radisti Ričí a Whimkey.V sobotu ráno po rozdělení na jednotlivé armády, rozdělení volacích znaků a předání frekvencí na RF se začalo bojovat. Bohužel nepopíši zde jednotlivé výsadky po sobě, ale tak, jak si na ně vzpomenu.
výsadek 1) úkol: Obsadit bod JUPITER a bránit ho: Naše dvě družstva dorazila první, udělala kruhovou obranu bodu a posečkala na posily. Tyto se roztáhli více do stran, aby pokryli boky, nicméně byli napadeni a bod naše dvě družstva neudržela. Vystříleni do posledního muže.
výsadek 2) úkol: ihned se vrátit na Jupiter a napadnout nepřátelské jednotky u bodu: Naše družstvo bylo vysazeno poblíž bodu, bohužel ihned po výsadku bylo napadeno ze zálohy družstvem červených a do jednoho vybito.

výsadek 3) úkol: okamžitě podpořit bojující jednotky na bodu NEPTUN: Naše družstvo bylo vysazeno přímo do boje, pod palbou proběhl přesun na kótu, zde jsme se rozvinuli do kruhové obrany a posílili již bojující jednotky. Skvělá kruhovka, správné krytí bodu ze všech směrů, taktéž hlášení pohybu a kontaktů bylo výborné.

výsadek 4) úkol: obsazení bodu MERKUR: Zde VD velmi špatně vybral pozici pro kulomet, nešla zde udělat kruhová obrana, družstvo jež s námi bod obsadilo se dostalo do kontaktu dříve, nežli jsme se dokázali dostatečně rozvinout a z toho důvodu jsme byli nuceni krýt se, kde se dalo… Skvělá práce snipera při hlášení pohybu nepřítele, bohužel špatná koordinace jednotky VDčkem, na to, že se krycí místa šila horkou jehlou, dokázali jsme udržet kótu dostatečně dlouhou dobu i proti početnějšímu nepříteli…
Výsadek 5) úkol ulehčit obráncům NEPTUNU napadením  nepřítele z týlu: Výsadek proveden na místě Ghorské vesnice, po výsadku zformování a obejití herního prostoru až do týlu nepřítele, úspěšné napadení nepřítele, skvělé palebné postavení, bohužel tým počítal s pravidly z loňska, a to zákaz střílení za plot a přes něj a z toho důvodu vystříleno družstvem nacházejícím se za výše popsaným…

Výsadek 6) dobytí MERKURU: Pěší přesun obou naších družstev, přískoky vpřed, postup pod palbou a zatlačení nepřítele, tři nepřátelští přeživší schovaní v křoví. Musíme se naučit nenechat se strhnout adrenalinem ale postupovat stále v jedné grupě…

Speciální úkol: po obdržení speciálního úkolu nasednutí do BVP, odjezd na nepřátelské území, po výsadku a zorientování, postup obou našich družstev k nepřátelskému bunkru, cestou jsme potkali naši spřátelenou jednotku, byli vyvedeni z oblasti a my začali luštit šifrované zprávy v bunkru. Po vyluštění a umístění do nezničitelné schránky následovalo okamžité opuštění prostoru, který bude zanedlouho zničen dělostřelectvem, či náletem. Ihned jakmile to situace dovolila zkontaktování velitelství a obdržení nového úkolu udeřit na Saturn a zničit co nejvíc nepřátelských sil. Pěší přesun po otevřené krajině (opět ty rozestupy apod. vrrr) k Pretově vsi z Ghoru, postupně vystříleno pár rudých, při doražení k panelce následovala přestřelka,  napadení z boku od druhého bodu v držení nepřítele, po chvilce jsme všichni padli.
výsadek 7) pěší přesun na JUPITER,  rozvinout, zalehnout a sniper řidit palbu v sektorech: Pěšky jsme se přesouvali přes bod Merkur, severně od Casiopei. v půlce kopce kontakt s červenými (5-8 družstev) po krátké, zuřivé přestřelce vystříleni. Zajímavý moment se Sokem a Davem z Highlanders. Okamžitý přesun k silnici, kde jsme byli nabráni Pretem.
výsadek 8) okamžitý atak této grupy červených: Jakmile jsme se oživili, ihned jsme vyrazili s Pretem hledat tuto velikou skupinu. Po nalezení se Pret rozhoduje, že půjde s námi. vyrážíme do zad nepříteli a z dvaceti metrů střílíme do skupiny několika družstev… Tito se zmateně rozprchnou, ruce zvedají jen TŘI!!! ostatní ihned opětují palbu a my v přestřelce naštvaní ustupujeme. Poté jsme napadeni při dobíjení zásobníků, (ono palebná clona proti takovému počtu lidí stojí dosti munice) a až na dvě vyjímky jsme postříleni. přesouváme se  pomalu na štáb, klábosíme s protivníkem u jedné z kót.
výsadek 9) dobytí Neptunu: Dostávám se ke stěžejní akci toho dne, alespoň z mého pohledu, kde šlo zúročit vše, co se lidé z AKP učí na trénincích a sice vybojování palebné převahy, dokonalá krycí palba, odvedení pozornosti nepřítele klamným útokem, krytí útočných jednotek, a ve finále útok na "bodáky". Musím říct, že AKP dorazilo již k vedenému útoku, podpořilo hlavně krycí palbou útočná družstva a po dobití zásobníků podniklo s těmito družstvy závěrečné dobytí kóty. Neobešlo se to beze ztrát, nicméně po dobytí jsme dokázali držet kótu až do příjezdu posil s poničenými družstvy a bránit se protiútokům vedených ze všech směrů.

Komunikace byla výborná, taktéž sektory a vše okolo, nic se nedalo vytknout. Chtěl bych poděkovat Sokemu že sejmul ten tým co mi šel do boku. Musíme se naučit důrazněji volat na štáb, a možná budu muset příště porušit subordinaci a posily si sehnat sám, trvalo to dlouho nežli dorazili a většinou dorazili do míst, která byla pod palbou a ihned umírali… Když jsem doporučil místo na výsadek, auto vysadili nad druhé straně od kóty. Prostě trošku zmatek. Ale lidi na kótě byli výborní, všichni se snažili a provedli výborný výkon. Po obsazení kóty čerstvými lidmi jsme konečně dostali povolení stáhnout se a došli jsme s naším poničeným družstvem až na velitelství.

Rád bych zde připomněl největší chyby dne: 

Mrtvá družstva čekali na vyzvednutí autem i když to po tankáči není daleko, pěší přesuny jsou důležitou součástí každé  speciální jednotky a když si na ně hrajeme, měli bychom býti schopni toto okopírovat i když ne v takových silách jako oni. AKP se musí naučit být rozhodnější, v některých okamžicích bylo vidět, že jsme zvyklý na to, že nám Shade vždycky řekne co kde a kam a jak. Rychlost postupu neznamená, že se nebudeme navzájem krýt.´Postup pod palbou a při palbě je potřeba zopakovat a ukázat nováčkům důkladněji. Taktéž pohyby na kótě… rychlý pohyb přitahuje pozornost… Radiové zprávy, stále jen to nejdůležitější… Toť asi vše, domluvil sem. JERRY

 

S O K E

V termínu od 10.8 až 12.8.2012 proběhla jako již tradičně velice kvalitní a ještě ke všemu parádní akce, pořádaná jihlavskými airsofťáky s názvem FORT BENNING 2012. Tento ročník jsme sestavili kompletní dvě družstva, i když v jednom bylo pouze pět válečníků. První družstvo představovalo složení starých mazáků a tudíž členů tvrdého jádra z řad AKP a to (Jerry-velitel, Ričí-radista, Dawe-průzkumník, Soke-střelec, Tomy-střelec a Šéba-zadák) – s volacím znakem „zelená 3“. Druhé družstvo představovalo složení z nováčků AKP a to (Šoust-velitel, Whinky-radista, Pavel.V-průzkumník, Patrik-střelec a Tom.S-zadák) s volacím znakem „zelená 4“. Každý měl svoji funkci a byl za ni zcela odpovědný (např. zadní střelec ze zelené 3., kdy jeden borec od nepřítele vykropil ze zadu celé družstvo, až na Jerryho, který už k pánu odkráčel o pár vteřin dříve – viď Šébo……..???).Takže -  chybovat je ale lidské a tak je hlavně důležité se poučit pro příště (i když v pravém boji by již žádné příště nebylo). Mějme na paměti, že pro každého člena týmu by mělo být přirozené, krýt svého spolubojovníka i za cenu ztráty svého vlastního života. Toto je pravidlo, bez kterého se pravý tým asi neobejde. Jsem velice rád, že jsme již pochopili alespoň základní smysl týmové spolupráce a věřím, že na tom ještě pořádně zamakáme. To jsem, ale hodnotil hlavně družstvo zelená 3, jelikož jsem byl jejím členem. Bohužel přesně nedokážu specifikovat funkčnost a ohodnotit družstvo zelená 4, ale vím, že si vedli opravdu skvěle. Byla to jejich první větší akce a byli do ní vhozeni bez pomoci v podobě zkušeného velitele. Tudíž byli vhozeni do vody a kupodivu začali plavat a neutopili se – dokonce makali jako staří mazáci – chlapy všechna čest…….. Velice také chválím Jerryho a Ričího ze zelené 3, kdy komunikace a velení + radiokomunikace jak na pozici muž – muž (PMR), tak na pozici družstvo – štáb (RF10), bylo zvládnuto bravůrně a na výtečnou (i když ještě jednou….Ričí generálovi se nenadává a taky se mu neodmlouvá - sákryš…). Ještě jedno poděkování Jerrymu a Ričímu a to ohledně organizace celé přípravy na tuto akci a dopravy, jak lidí, tak i věcí a to tam i zpět… VELKÉ DÍKY CHLAPY!!!. Celou akci hodnotím jako luxusní a hodně vydařenou – moto AKP: „Jaké si to uděláme, takové to budeme mít.“.  13.8.2012   SOKE